Firma Profili 01

Firma Profili

Biz yapı güvenliğinden ödün vermeksizin, teknoloji olanaklarını en iyi şekilde kullanarak optimum çözümler sunmayı amaçlayan, zamanında, doğru ve kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş bir gurubuz.

ÖLÇÜ Mühendislik 1999 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Firmamız kurulduğu günden bu yana Betonarme Yapılar, Betonarme Yüksek Yapılar, Çelik Yapılar, Endüstriyel Çelik Yapılar (Fabrika, Depo, Hangar), Çelik Endüstriyel Depolama Raf Sistemleri (E.D.R.S) tasarımı ve danışmanlığı alanında hizmet vermektedir.

ÖLÇÜ Mühendislik “Depo Tasarımcısı” sloganı ile Çelik Endüstriyel Depolama Raf Sistemleri konusunda uzmanlaşmayı tercih etmiş ve sektöre birçok katkılar sunmuştur.


Firmamız ilk Depolama Rafı projesini 30.12.1999 tarihinde “Standard Depo ve Raf Sistemleri A.Ş.” ye yaparak, birçok Depolama Rafı projesine imza atmıştır. İlk Depolama Rafı Güçlendirme projesi de 10.02.2014 tarihinde “Arçelik A.Ş.” ye firmamız tarafından hazırlanmıştır. Firmamız 2011 yılında geliştirdiği E.D.R. Sistemlerinin çizimini yapan Yazılımı 2012 yılında tamamlayarak, Raf Projelerinde zamandan tasarruf etmeyi, daha kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamıştır.

Olcu 01

Kurucu

Orhan Doğan 06.05.1965 yılında Afşin - Kahramanmaraş’ta doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Afşin’de tamamladıktan sonra, 1983 yılında Yıldız Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazanmıştır. 1987 yılında üniversitenin Yapı Ana Bilim Dalı programını tamamlayarak mezun olmuştur.

İş hayatında Proje tasarımcılığı, Çelik ve Betonarme yapı uygulayıcılığı görevlerini üstlenmiştir. 1990-1991 yılları arasında yapılan 7 aylık kısa dönem Askerlik hizmeti dışında, günümüze kadar mesleğinde aktif olarak çalışmıştır. Doğan ayrıca Bilgisayar programcılığı ile de ilgilenmiş, Genel çerçeve hesap programı ve Çizim programları mevcuttur.
36’ıncı dönem TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Orhan Doğan evli ve Defne ve Alin Ece adında iki kızı vardır. Doğan ayrıca 2014-2015 yılları arasında PERSİAD yöneticiliği de yapmıştır.
Aşağıda çalıştığı Firmalar ve meslek deneyimini ifade eden işler kısaca özetlenmiştir.

• TEKNOGEN Müşavir Mühendislik Mimarlık Ltd. Şti. de Tasarımcı mühendis
• Deniz Mimarlık Ltd. Şti. de Tasarımcı mühendis
• 2H Mühendislik Ltd. Şti. de Tasarımcı mühendis
• SS. Bodrum Onurkent Konut Yapı Kooperatifinde Kontrol mühendisi
• İbrahim ALTUN İnşaat Müteahhitliği taahhüdünde, Pendik Tersanesi Motor Fabrikası Ambar ve İdari Bina İkmal İnşaatında Şantiye Şefi
• İLK UMUT İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. taahhüdünde, Rusya Pansiyonat Magadan Loo İnşaatında Gurup şefi
• ÇAKIRAĞA İnşaat A.Ş. taahhüdünde, Organik Kimya Modernizasyon projesi inşaatı Şantiye şefi
• ÖZGÜN Peysaj Ltd. Şti. taahhüdünde, Emlak Bankası Ataşehir Konutları 49 Ada çevre düzenlemesi ve sert peysaj işinde Şantiye şefi
• AS İnşaat Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. ve TEGNOGEN Müşavir Mühendislik ve Mimarlık Ltd. Şti. ile ortak proje tasarımı işlerinde çalıştıktan sonra 1999 yılından beri ÖLÇÜ Mühendislik adı altında Proje tasarımcılığı ve Teknik danışmanlık görevlerini yürütmektedir.